Tohle není obyčejné místo

Ten kraj vás prostě nutí zpomalit. Zhluboka se nadechnout a žasnout nad romantickou, ale tvrdou prací vinařů. Nad starými hradisky, lidovými kroji a tradičními slavnostmi, při kterých se stoly prohýbají.

Krok za krokem

Půl hodiny chůze vás dělí od větrného mlýnu - zrekonstruovaného a plně funkčního. A stejně tolik času vám zabere procházka k rozhledně Na Podluží. Za slabou hodinku vás nohy donesou k vinným sklepům v Čejkovicích. A do Mutěnického muzea vinařství to taky není daleko.

Na dvou obručích

Hned od dveří penzionu se rozjedete po Moravské vinné cyklostezce - třeba až do Kyjova či Hodonína. Po Mutěnické cyklostezce budete uhánět jako vlak - vždyť vznikla na bývalé železniční trati. Jen 6 km je to do osady vinných sklepů v Nechorech a 19 km ke Slovanskému hradišti v Mikulčicích.

Silou stáda koní

Lednicko-valtický areál netřeba představovat. Stačí jen dodat, že ta půlhodinka jízdy autem za to stojí. Stejně jako 25 km na zámek Milotice s unikátně zachovaným komplexem barokních staveb a zahradní architektury. A až vám bude jó horko, na koupališti v Hodoníně jste coby dup.

fialka_vylety_7

Morava se prostě prožívá

A všechno se točí kolem vína, dobrého jídla a tradic, které ani po několika stech letech neztratily své kouzlo.

Přímo ve Starém Poddvorově, za dveřmi našeho penzionu, se rok co rok konají krojové hody a vinobraní. Do otevřených sklepů můžete nakouknout v Novém Poddvorově a blízkých Čejkovicích. A když přijedete na podzim, připojte se do burčákového pochodu - to si pochutnáte.

Už máte smysly v pohotovosti?